ייצור זכוכית וחדר נקי

תעשיית הזכוכית היא תעשייה מיוחדת במינה שהתהליכים שלוקחים בה חלק נחשבים למעניינים, עדינים ובעלי חשיבות גבוהה. גם עם ההתפתחות המרשימה בעולם התעשייה כולו עדיין בתחום הזכוכית יש שימוש במסורת ובפעולות שנחשבות לעתיקות וישנות ולכל פעולה או החלטה שמקבלים במהלך הייצור יש חשיבות ומשמעות שקשורות למוצר הסופי ולאיכות שלו.

ישנם כיום סוגים שונים של זכוכית אשר נבדלים זה מזה בעובי, בחוזק, בדרגת הניקיון והשקיפות ואפילו בעיצוב אישי וישנם גם משטחי זכוכית אשר מיוצרים במיוחד לשם ייעוד מסוים.

ישנם סוגים מסוימים של זכוכית שחייבים להיות מיוצרים בחדרים נקיים על מנת לשמור על איכות גבוהה ועל דרגת ניקיון גבוהה במיוחד.

חדר נקי וזכוכית

החדר הנקי הוא חדר בעל סטריליות גבוהה שלא כל אחד יכול להיכנס אליו ויש דרכים מסוימים לעבוד בו. הוא נמצא בשימוש בתעשיות שבהן יש חשיבות להיעדר מוחלט של מזהמים או חלקיקי לכלוך ואבק – רפואה, אלקטרוניקה, כימיה וגם ייצור של זכוכית במקרים מסוימים.

ישנם מקרים שבהם הזכוכית שמייצרים חייבת להיות נקייה לגמרי, ללא שום רבב ובכלל זה גם לא חלקיקי אבק שנדמה והם בלתי נראים.

בדיוק לשם כך התהליך יבוצע בתוך חדר נקי – כאן תהיה דרגת ניקיון גבוהה במיוחד, לעיתים אפילו גבוהה מזו של חדרי ניתוח בבתי החולים או של מעבדות.

את החדר הנקי יתכננו ויבנו על פי הצורך והשימוש העתידי שלו ולכן חדר נקי שמיועד לתעשיית הזכוכית יוכל לתת מענה ולהיות בשימוש נבון ומושכל רק בתחום זה.

תכנון ובנייה של חדר נקי

אין זה פשוט לתכנן ולבנות חדר נקי וחשוב מאד שהבנייה תבוצע אך ורק על ידי מי שמומחה בכך. להגדרה של חדר נקי יש סטנדרטים גבוהים ומחמירים מאד ועל מנת שהחדר אכן יוגדר כחדר נקי עליו לעמוד בקריטריונים בינלאומיים.

זכוכית שמיוצרת בחדרים נקיים עומדת לעיתים קרובים לייצוא ולכן חשוב שהסטנדרטים יהיו משותפים וכאלה שגם חברות או בעלי מקצוע במדינות אחרות יוכלו לעשות שימוש בזכוכית שמגיעה לידיהם.

סגירת תפריט
ייעוץ בוואטסאפ
דילוג לתוכן