מיקרו אלקטרוניקה

מיקרו אלקטרוניקה הוא תת תחום בעולם האלקטרוניקה הרחב והמגוון והוא עוסק בתכנון, ייצור ויישום של מעגלים חשמליים זעירים המוליכים זרם חשמלי חלש.

הם נמצאים בשימוש רחב ומגוון ואפשר למצוא אותם בהרבה מאד מערכות מורכבות או מכשירי חשמל – רכיבי המחשב השונים, בקרים, מכשירי חשמל ביתיים הנמצאים בשימוש נפוץ וכמובן מכשירים דיגיטליים מעולם הרפואה.

כמעט ואין מכשיר אלקטרוני ודיגיטלי שלא יהיו בהם מערכות מעולם המיקרו אלקטרוניקה. מעניין מאד להכיר את דרך הייצור של מערכות אלה, שכן ההתייחסות אליהן צריכה להיות מיוחדת, עדינה במיוחד ורגישה על מנת שלא יהיה שום פגם ברכיבים הזעירים.

ההתייחסות המיוחדת לתהליך הייצור של מערכות מיקרו אלקטרוניקה

לא פשוט לייצר את המערכות האלה אך בזכות קדמה והתפתחות בעולם תעשיית האלקטרוניקה נמצאו הדרכים לייצור המוני אך מעניין להיווכח שיש צורך בעדינות רבה ובמלאכת מחשבת. מדובר ברכיבים זעירים שלא תמיד אפשר להחזיק ביד או קל להרכיב ולחבר זה לזה.

לשם כך נדרשים כלי עבודה קטנים במיוחד ויתרה מכך – יש חשיבות לסביבת עבודה נקייה מלכלוכים או מזהמים, שכן גם חלקיק אבק או לכלוך שימצאו את דרכם אל תוך המערכת פנימה עלולה לפגום ביעילות שלה ובאופן הפעולה התקין שלה. הפתרון – עבודה בחדר נקי כל עת שמתעסקים ברכיבים או מערכות מיקרו אלקטרוניים.

החשיבות של חדר נקי בעולם המיקרו אלקטרוניקה

חדר נקי, כשמו כן הוא – זהו חדר שיש בו רמת ניקיון גבוהה במיוחד על מנת שלא לפגוע בתהליכים, החומרים או הרכיבים שנמצאים בו בשימוש.

הנושא של היעדר לכלוך או מזהמים, גם לא כאלה שלא נראים לעין האנושית הוא קריטי במיוחד, שכן כל חלקיק שכזה עלול לפגום ביעילות התהליך שמבוצע ולמערכת מיקרו אלקטרונית פגומה יש השלכות הרות גורל גם בהמשך הדרך שלה בתעשייה.

מסיבה זו מערכות ורכיבים מטופלים אך ורק בחדרים נקיים וכך לבטח עולה היעילות של המוצר המוגמר והמלאי של רכיבים שממתינים לתורם נשמר באיכות גבוהה ובסביבה ראויה. החדר הנקי מתוכנן ונבנה בכל פעם על פי דרישות ספציפיות שקשורות בעבודה שנדרש לבצע בו.

סגירת תפריט
ייעוץ בוואטסאפ
דילוג לתוכן