חדרים נקיים למעבדות – משלב התכנון ועד לביצוע מדויק

חדרים נקיים למעבדות – משלב התכנון ועד לביצוע מדויק

בתעשיות ובמפעלים רבים בתחומי הפארמה, הביוטכנולוגיה והאלקטרוניקה קיימת דרישה לחדר נקי המהווה מרחב סטרילי ומאפשר ייצור מוקפד ועמידה בדרישות העסק, בתקן ובאיכות המוצרים.

במעבדות ייעודיות, הצורך בחדרים נקיים ובסטריליות רק גובר מכיוון שגרגיר קטן של לכלוך עשוי להסב נזק רב. הכל על חדרים נקיים למעבדות – במאמר הבא

על חשיבותם של חדרים נקיים למעבדות

בין אם מדובר במעבדת מחשבים, מעבדת שיניים או קליניקה,  בכולן תוכלו למצוא חדר נקי. תוכלו לזהות אותו בקלות, זהו המרחב הסטרילי ביותר הקיים בעסק.

הצורך בניקיון הוא ברור ובעל משנה חשיבות כאשר מדובר במעבדות, בהן הלכלוך הקטן ביותר עשוי לפגום בשרשרת שלמה של ייצור, באיכות ובתקן הנדרש. בנישות ספציפיות ובמעבדות רפואיות, הרי שהצורך הזה לא רק חיוני, אלא קריטי.

הצורך בחדרים נקיים

קדמה, שינויים טכנולוגיים והתפתחויות בענפי תעשייה שונים, הולידו צורך הולך וגדל בחללים סטריליים בתחומים שונים ומגוונים, החל ממפעלים ובתי עסק העוסקים בייצור רכיבים אלקטרוניים וכלה בתעשיות בתחומי הביוטכנולוגיה והפרמצבטיקה.

עבור עסקים שונים, המשמעות של חדר נקי דומה, אך בעלת מאפיינים ודקויות שונות הייחודיים לכל תחום וענף. חדרים נקיים נבנים בהתאמה לדרישות וצרכי המזמין, סוג התעשייה והשימוש הפרטני להם הם מיועדים.

הם מספקים מרחב נקי וסטרילי, מבוקר ומנוטר בסטנדרט גבוה, אשר מאפשר הימנעות מלכלוך או זיהום העשוי לפגוע בהליך הייצור.

מהו חדר נקי?

חדר נקי מוגדר כסביבה מבוקרת בה מסוננים גורמים מזהמים כדוגמת חיידקים, אבק וחלקיקים זעירים וזאת בכדי לספק את הסטריליות המרבית. בנוסף, חדרים נקיים מאפשרים שליטה גם בטמפרטורה ובזרימת האוויר.

דרגת הניקיון בחדרים נקיים נמדדת ביחידות של מספר חלקיקים למטר מעוקב. מרבית השימוש בחדרים נקיים נעשה בתחום המעבדות וייצור הציוד רפואי.

חדרים נקיים עבור מעבדות

כאמור, חדרים נקיים בתעשיות שונות דורשים התאמה ודיוקים בהתאם לצרכי התחום. חדר נקי המוקם במרפאה או במעבדה, נזקק למענה ייחודי ולציוד המותאם לו. בתכנון חדרים נקיים למעבדות חיוני לכלול מערכות מתקדמות וחדשניות כדוגמת מערכת סינון חלקיקים ומערכת מיזוג אוויר ייחודית.

מטרת המערכות הללו היא לדאוג לכך כי תנאי הניקיון הנדרשים אכן מתקיימים באמצעות מעקב וניטור של הטמפרטורה, רמת הלחץ, אחוזי הלחות בחדר ועוד. העובדים בחדר הנקי מחויבים לסטנדרט של לבוש המותאם לתנאי העבודה ולתקן של החדרים הנקיים, בהתאם למוגדר בחברה.

בנוסף למערכות המתקדמות האחראיות לתקינות הניקיון, החדר הנקי יכלול גם ציוד וריהוט ייעודי כדוגמת: מנדפים כימיים, מונה חלקיקים ,שולחנות נירוסטה, דיספנסרים ועוד

ניק מערכות - מלווים אותך לאורך כל הדרך

תכנון, הקמה ובנייה של  חדרים נקיים לעסקים בכלל ולמעבדות בפרט, חייבת להיות מלווה בניהול קפדני ומדויק תחת תקנים, נהלים, ועמידה בסטנדרטים העולמיים המקובלים בתחום וזאת בכדי להבטיח תוצאות איכותיות ועל מנת להימנע מתקלות ומפגעים בתהליכי הייצור.

בנוסף, כל הקמה  של חדר נקי מחייבת התאמה לאופי המפעל ולמאפיינים הייחודיים לו. "ניק מערכות" הינה החברה המובילה למתן שירותי ייעוץ, תכנון והקמה של חדרי ניקיון במגוון תחומים, אנו מספקים מעטפת שלמה של שירותים לתעשיות ומפעלים, בהתאמה אישית.

החל משלב התכנון, ועד לבנייה והתאמת החדרים הנקיים לכל צרכי העסק. ניסיון רב ועשיר עם מגוון לקוחות , מקצועיות ואמינות מאפשרים לנו להמשיך ולהעניק את השירות הטוב ביותר שיש ולהתמודד בהצלחה עם כל אתגר.

עבורנו, סטנדרטים גבוהים ומחמירים הם קו מנחה בתכנון והקמה של חדרים נקיים. לייעוץ, הכוונה וכל שאלה, אנו עומדים לשירותכם ונשמח לסייע גם לכם!

סגירת תפריט
ייעוץ בוואטסאפ
דילוג לתוכן