חדרים נקיים לקליניקות – סטריליות תחת סטנדרטים גבוהים

חדרים נקיים לקליניקות – סטריליות תחת סטנדרטים גבוהים

אם בבעלותכם קליניקה או מרפאה, אתם ודאי מודעים לחשיבותה של סטריליות והקפדה על תקני ניקיון מחמירים. בכל מרפאה או קליניקה נוכל למצוא חדר נקי החיוני על מנת לשמור על איכות הטיפול בקליניקה וכמובן על בריאות המטופלים. כל המידע על חדרים נקיים לקליניקות, במאמר לפניכם.

חדרים נקיים - צרכים שונים עם בסיס דומה

חדרים נקיים הם הכרח בעולמות הפרמצבטיקה ,האלקטרוניקה, התעשייה והכימיה. מתוך תפקידם החיוני בהליך הייצור ,במהלך התקין של העבודה ובשמירה על התקנים, ישנה חשיבות גבוהה מאוד לאופן התכנון והבנייה של כל חדר נקי.

תכנון ובניית חדרים נקיים מצריכה דיוקים, מקצועיות רבה והכרות עם עולם התעשייה הספציפי. זאת ועוד, מכיוון ואין חדר נקי אחד דומה למשנהו, יש צורך במענה מותאם ספציפית עבור כל עסק בהתאם למאפייניו הייחודיים.

חשיבותו של חדר נקי בקליניקה

אין זה מפתיע כי חדר נקי בקליניקה הוא תנאי הכרחי לשמירה על המטופלים ותנאי עבודה מוקפדים. בקליניקה יש משנה חשיבות להיעדר זיהומים מכל סוג ולשמירה על תנאי היגיינה וסטריליות. יתרה מכך, הקמתו של חדר נקי לקליניקה מחייבת ביצוע הדוק ומוקפד על פי סטנדרטים גבוהים ומהותיים בכדי שלא לחרוג מתקנות בינלאומיות.

שמירה על התקנים מאפשרת סטנדרט גבוה בטיפול וכן מבטיחה אחוזי הצלחה גבוהים בביצוע של הליכים רפואיים שונים. מכיוון ולכל מרפאה וקליניקה צרכים משלה, מרפאות שונות דורשות רמות שונות של היגיינה וניקיון. תכנון והקמת החדר הנקי נקבעים על פי תחומי העיסוק של הקליניקה והחומרים הרפואיים בהם נעשה שימוש.

מהי ההגדרה לחדר נקי?

בכדי ליצור ולשמר סטנדרט ניקיון מחמיר אשר נחוץ עבור מוצר רפואי, יש לשלוט על רמת הזיהומים הפיזיקליים, הכימיים והמיקרוביולוגים אשר עשויים לפגום בתקינות המוצר, להוביל לתופעות לוואי שאינן רצויות, או, חלילה, לסכן את חייו ובריאותו של המטופל.

כאמור, החדר הנקי מוקם על מנת לתת מענה לרמת הניקיון הנדרשת בהתאם לסוג הפעילות המתבצעת בו. זהו חדר מבוקר ומנוטר אשר משמש להכנה, ייצור, מילוי והרכבה של מכשור רפואי או מוצרים תרופתיים.

חדרים נקיים יוגדרו ככאלה בעת שיעברו את שלבי האישור והעמידה בתקנים בהצלחה וכן בניטור משתנים עיקריים בעלי חשיבות כגון נוכחות מיקרואורגניזם, ריכוז חלקיקים, לחות וטמפרטורה.

מהם המרכיבים של חדר נקי?

חדר נקי מכיל 3 אלמנטים עיקריים: מבנה החדר, מערכות המיזוג והאוורור והריהוט.  מבנה החדר הנקי מורכב ממכשור ניטור ומדידה, רצפה, קירות, תקרה, דלתות, גופי תאורה וכד'.

מערכת המיזוג של החדר הנקי תכיל יחידות פילטר עצמאיות, או יחידת טיפול אוויר, תעלות אויר נכנס, פילטרים מקדמיים, פילטרים טרמינליים, מכשור בקרה ומדידה ועוד.

ריהוט החדר הנקי יכול לכלול כסאות, מדפים, שולחנות עבודה, מחשבים, אזורי אחסון וכו'. כאמור, לכל תעשייה המאפיינים הייחודיים לה וההתאמות נעשות בהתאם לנדרש.

"ניק מערכות"- חדרים נקיים לתעשיות הפארמה והמדיקל בהתאמה אישית

תעשיות הפארמה והמדיקיל, קליניקות ומרפאות עוסקות בחיי אדם , במתן שירותים וייצור מוצרים אשר נמצאים בשימוש רופאים ומטופלים, על כן היגיינה וסטנדרט סניטרי הינם תנאים הכרחיים להבטחת תקינות המוצרים ובטיחות המטופלים. 

הסיכוי לזיהום מוצר, או חדירת זיהום לקליניקה עשויה להוביל לפסילות, חריגות או חלילה פגיעה בנפש. "ניק מערכות", החברה המובילה בתחום החדרים הנקיים, מספקת שירותי ייעוץ, תכנון והקמה של חדרי ניקיון במגוון תחומים. תכנון ובנייה של חדר נקי חייבים להתבצע בהתאמה לצרכי המפעל, הקליניקה או המרפאה.

לתפישתנו סטנדרט גבוה מחייב ליווי מלא וקפדני בכל שלבי הפרויקט ועל כן אנו מספקים ללקוחותינו מכל קצוות התעשייה, מנעד רחב של שירותים החל מתכנון וכלה בבנייה והתאמת החדר הנקי לצרכים שלכם.  

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהתוודע לסטנדרטים גבוהים, תכנון וביצוע מוקפד -חוויית שירות באיכות שלא הכרתם.

סגירת תפריט
ייעוץ בוואטסאפ
דילוג לתוכן